Ofislerde Bölme Duvar Modelleri

Ofislerde Bölme Duvar Modelleri
Modüler Bölme Duvar Sistemleri
Modüler kelime olarak parçalı anlamına gelmektedir. Modüler bölme duvar sistemleri ise parçaların birleştirilerek meydana getirildiği bölme duvarları ifade etmektedir. Günümüzde artık özellikle de iş görüşmelerinin gerçekleştirildiği ofislerin şıklığı büyük önem kazanırken aynı zamanda fazla kişinin çalıştığı ve bu nedenle gürültünün engellenmesinin zorunlu hale geldiği ofislerde de bölme duvar sistemleri hayat kurtarıcı bir rol üstlenmektedir. Gerek geniş gerekse de dar ofisler için uygulanabilen ofisbölme duvar sistemleri uygulandığı alanda yeni bölmelerin oluşturulmasını sağlamakta ve bu da ofisin daha verimli kullanılmasını desteklemektedir. Aynı zamanda ses yalıtımı sağlanmasına da yardımcı olan ofis bölme duvar fiyatları seçilen uygulamaya ve projenin büyüklüğüne bağlı olarak değişmektedir. Ancak yaşanacak ofislere sahip olmak isteyen kurum ve kişilere bölme duvar firmaları ücretsiz proje sunma hizmeti vermekte olup bu hizmet kapsamında uygulamacı firma ofise gelerek hem ölçüleri almakta hem de müşterisi ile birebir görüşerek taleplerinin tümüne yer verdiği ortak bir proje çıkarmaktadır. Daha sonra bu projenin detay çalışmaları yapılmakta ve modüler bölme duvar fiyatları belirlenerek teklif halinde sunularak anlaşma zemini aranmaktadır. Bu aşamada talepte bulunan firma kesinlikle siparişi onaylamak zorunda değildir. Yani bölme duvar projesi fiyat olarak size yüksek gelirse bundan vazgeçme hakkınız her zaman vardır.

Hareketli Ofis Bölme Duvar Sistemleri
Adından da anlaşılacağı üzere kurulu bulundukları yerden hareket ettirilme imkânına sahip olan ofis bölme sistemleri,hareketli ofis bölme duvar sistemleri olarak isimlendirilmektedir. Bu sistem kesinlikle modern çağın ofis sahiplerine sunmuş olduğu en değerli hizmet olmakla beraber bu sayede ofisinizin en verimli şekilde kullanımına olanak sağlanmış olur. Bu sistemde kurulan özel bir düzenek sayesinde paneller kaydırılabilmekte ya da yana doğru açılabilmektedir. Örnek vermek gerekirse ofiste geniş bir odayı hareketli ofis bölme panelleri ile ayıran bir firma burayı ayrı iki toplantı odası olarak kullanılırken daha kalabalık bir toplantı olması halinde panelleri hareket ettirerek tek bir toplantı odası oluşturur ve aynı alanı farklı iki amaç için kullanmasının yanı sıra farklı ihtiyaçlar için gerekli düzenlemeleri yapma imkânı elde etmiş olur.

Ofis Bölme Duvarın Kullanım Amaçları
Ofis bölme duvarların farklı pek çok kullanım amacı bulunmaktadır. Bunlardan ilki ofis içerisinde çalışanların verimlerini arttırmaya yönelik olarak kendi çalışma alanlarını oluşturmaya yöneliktir. Yine yoğun telefon görüşmelerinin yapıldığı ofislerde seslerin birbirine karışmasını önlemek ve ses yalıtımı sağlayabilmek amacı ile de ofis bölme sistemleri uygulanabilmektedir. Yine çok geniş bir alanı ısıtmanın zorluğundan kurtulmak isteyen geniş bürolara sahip kişi ya da kurumlar bölme duvar sistemleri uygulayarak ısı yalıtımı elde etmektedir. Ofis bölme duvarın kullanım amaçları olarak ısı ve ses yalıtımına ek olarak ofislerin kullanım alanlarını en verimli şekilde kullanmak, ofis dekorasyonu açısından daha şık bir ofis görünümü elde edebilmek, inşaat izni almadan ofis içerisinde gerekli tadilatları gerçekleştirebilmek ve kısa montaj sürelerinden faydalanmak akla ilk gelenler arasında bulunmaktadır. Özellikle de çalışmaya devam eden ofislerin içerisinde gerekli düzenlemeyi iş kaybına en az neden olacak şekilde tamamlamak isteyen kişiler ofis bölme duvar sistemlerini tercih etmelidir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir