Alçıpan bölme duvarsistemleri, ev ve işyerlerinde alan yaratma ihtiyaçlarına en ekonomik çözümleri sunan, aynı zamanda çok işlevli kullanım imkanı sunan dayanıklı bölme üniteleridir. Alçıpan bölme duvar sistemleri ince profilleriyle yaşam alanlarının ve çalışma ortamlarının şık bir çizgiye sahip olmasını sağlamakta, bilhassa alan sıkıntısı yaşanan mekanlara daha fazla kullanım alanından yararlanma imkanı sunmaktadır. Şık ofis ve ev dekorasyonları geliştirmek için astronomik harcamalar yapılmamasını sağlan bu alçıpan bölme üniteleri, makul bir bütçe ayırarak gören herkesin beğenisini kazanacak ofis ve ev tasarımları vaat etmektedir. Ticari işletmelerin farklı ihtiyaçlarına da ekonomik bir biçimde çözüm getirebilen alçıpan uygulamalar; ara bölme, depo, envanter, bekleme odası ya da toplantı odası gibi farklı mekânsal ihtiyaçlara çok yönlü tasarımlarla çözüm bulur.

Ses yalıtımı da sağlayan bir profil yapısına sahip olan bu bölme duvar üniteleri ile sessiz çalışma ortamları oluşturulabilir. Ofis ortamlarında çalışanların dış mekan seslerinden etkilenmeden verimli bir şekilde çalışabilmesine olanak sağlamakta ayrıca ofis alanlarında yapılan konuşmaların da dışardan duyulmasını engellemektedir. İhtiyaçlar doğrultusunda ses yalıtımı özelliğinin daha da yüksek seviyeli olması için bölme profillerine izolasyon malzemeleri de uygulanabilmektedir. Bu şekilde ısı yalıtımı imkanı da sağlayan bölme duvar profilleri, ısınma giderlerinin memnuniyet yaratacak biçimde düşmesini sağlar. Zemin ve tavana montaj öncesi tadilat yapılması da gerekmemesi, ilk maliyetin hem bireysel hem de kurumsal müşteriler için düşük olmasını sağlar. Bu duvar bölme sistemleri yapısal değişiklikler gerektirmemenin ötesinde, ofis ve evlerdeki yapısal sorunların da gizlenmesine yardımcı olur.

Alçıpan Bölme Duvar Özellikleri

Yapılara fazladan yük binmemesini sağlayacak kadar hafif olan bir yapıya sahip olan alçıpan duvar uygulamaları, ince tasarımları ile yumuşak hatlı bir mekan atmosferi vaat eder. Hafif ve ince tasarımlı olmasına karşın dayanıklılığı da yüksek olan bu duvar bölme sistemleri, bakım gerektirmez ve şıklığını uzun süre korur. Bölme ihtiyaçlarını asgari alan kullanarak en çok fayda sağlayacak biçimde karşılamak için en uygun çözümlerden biri olan alçıpan bölme sistemleri, uzun süreli kullanımı ile ekonomik açıdan da makul bir tercih olacaktır.