S-Line Bölme Sistemleri

Ofis Bölme Sistemleri Nedir

Büyük odaları birbirinden ayırmak kişiye ait odalar yaratmak için alüminyum ahşap yada cam kullanarak bölümlere ayırmaya ofis bölme sistemi denir.Eskilerde duvar bölme işlemi pirket çamur toprak yada kum ile yapılırdı son dönemlerde bölme sistemleri özellikle ofislerde kullanılan bölmeler alüminyum cam ve ahşap sistemlerden oluşmaktadır. Alüminyum sistemler diğer duvar sistemlerine göre daha sağlıklı ve hızlı bir üretime sahiptir. İstemiş olduğunuz ölçüler çok kısa bir süre zarfında çıkarılarak teslim edilir.

Alüminyum bölme sistemlerinde 7 veya 8 cm genişliğinde profil kullanılarak çift camlı bölme sistemi yapılabilir veya 4 cm kalınlığında daha ince bir profil ile cam cama tek camlı bölme uygulaması kullanılabilir. Çift camlı sistemler daha sessiz alanlar oluşturmanıza yararken tek camlı bölme sistemleri daha minimal ofisler yaratmanıza yardımcı olur. Örnek olarak bir çağrı merkezi ile özel toplantı odası kurulacak ise toplantı odası bölmesinin çift camlı bir sistem olması ses izalasyonu açısından mükemmel bir seçimdir.

Eğer ses izalasyonuna gerek yok sadece odalar bölünecekse tek cam bölme sisteminde 5+5 lamine camlar kullanılarak çok rahat bir oda bölme sistemi oluşturulur.Bu tarz uygulamalarda önemli olan göze hitap ve esnek bir yapısının olmasıdır ne kadar çok profil olursa o kadar sistemde akustik sağlanır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir