Demontable Ve Modüller Bölme Sistemleri Farkları Ve Fiyatları

Demontable Ve Modüller Bölme Sistemleri Farkları Ve Fiyatları

Ofisinizi bölerek, çoklu ve güvenli bir çalışma ortamı yaratmak istiyorsanız; ihtiyacınız olan şey bütçeye uygun fiyat seçenekleri ile göz dolduran demontable ya da modüller ofis bölme sistemleri olmalıdır. Bölme duvar sistemleri özellikle son yıllarda ofis ve iş yeri inşaatlarında öne çıkan bir sistem olarak dikkat çekmektedir. Bölme duvar sistemleri; ofisin boyutu veya tavanın yüksekliğini her ne kadar olursa olsun başarıyla ve kolayca uygulanmaktadır.

MODÜLLER BÖLME ve DEMONTABLE BÖLME DUVAR ARASINDAKİ BENZERLİKLER
Bölme duvar sayesinde yaşanılan ofis ortamları daha geniş ve daha kullanışlı bir hale getirilmektedir. Tercihiniz ister modüler bölme ister demontable bölme olsun; her ikisi de ofis ortamlarındaki nem dengesini korumakta ve kırılma-yangın çıkması gibi durumlarda yüksek oranda dayanıklılık arz etmektedir. Ofislerde odaları tuğla örerek birbirinden ayırma devri artık geride kaldı. Bu yöntem hem masraflı hem de deprem gibi doğal afetler karşısında dayanıklılık özelliğinden yoksundur. Modüller bölme sistemleri ise esnek ve kırılmaz bir yapıda tasarlandıkları için oluşabilecek doğal afetler karşısında dayanıklı ve koruyucu özelliğe sahiptir. Demontable veya modüler bölme duvar sistemlerini ofisinize uygularken ekstra bir işçilik için masrafta bulunmanıza ya da ek zaman harcamanıza gerek yoktur. Her iki sistemin de kurulumu son derece kolay ve basittir. Bu sistemler sayesinde büyük ofis odaları bölmelere ayrılarak maksimum düzeyde kullanışlı ve konforlu hale getirilir. Dolayısıyla büyük alanların işlevselliği yüksek oranda artar. Bölme duvar sistemleri ahşap veya geri dönüşebilir özellikteki alüminyumdur. Bu sistemler uygulandıkları yer üzerinde fazladan bir yük bindirme olayı yaratmazlar. İhtiyaç dahilinde kolayca sökülüp, taşınabilirler.

DEMONTABLE BÖLME DUVAR ile MODÜLLER BÖLME DUVAR SİSTEMLERİ ARASINDAKİ BAŞLICA FARKLAR
Modüller bölme ve demontable bölme sistemleri ses ve ışığı ileten, izolasyon ve yalıtım özelliğine sahip olmaları ile ön plana çıkarlar. Hafif olup, taşınabilir niteliktedirler. Demontable bölme sistemleri %70’e varan izolasyon özelliği ile dikkat çekicidir, çünkü bu duvar bölme sisteminde uygulanan camlar aralarına özel bir fitil yerleştirilerek monte edilir ve korunur. Demontable bölme sistemlerinde kalınlık 80 mm, mevcut ağırlık 12 kilogram iken; modüler ofis bölme sistemlerinin kalınlığı 100 mm’e kadar çıkabilmektedir. Modüller ve demontable duvar bölme sistemlerinde; mevcut zemine herhangi bir bölme işlemi yapılmaz; paneller zemine özel ayaklar kullanılarak tutturulur ve gerektiğinde bu ayaklar sökülerek, taşıma işlemi yapılır. Ancak ağırlığı diğer bölme sistemlerinden daha az olan demontable duvar bölme sistemlerinde montaj ve taşınma işi çok daha kısa sürede gerçekleşmektedir.

Bir Cevap Yazın

TOP