Cam Bölme Sistemleri Film Kaplı

İş Dünyası Ofisleri

                Ülkemiz bir tarım ülkesi olmaktan çıkıp hizmet ve sanayi sektörlerine adım atmış bulunmaktadır. Özellikle son 25 yılda ülkemiz işletmelerinin büyük bir çoğunluğu hizmet sektörüne adım atmış bulunmaktadır.

 Profesyonel ticari işletmeler sektörlerinde tutunabilmek için iş dünyasının gereklerini yerine getirmek zorundadır. Bu gereklerin en başında sürekli olarak yenilenme ve gelişme gelmektedir. Öyle ki iş dünyasında yerinde saymak diye bir tanım artık ortadan tamamen kalkmıştır. Şirketler ya büyümekte ya da küçülmektedir. İş dünyasının ticari işletmeler için oluşturduğu bu yaptırımların biri de işletmelerin sahip oldukları ofisleri etkili bir biçimde kullanmalarıdır.

Avrupa’da uzun yıllar boyunca yapılan bu uygulamalar artık özellikle son on yıldır bizim ülkemizde de uygulanmaktadır. Bu uygulama çerçevesinde işletme sahibi sahip olduğu ofisi en doğru yerleşim planı ile en yeni şekilde tutmak zorundadır. Nitekim bu yerleşim sabit kalmamalı ve en fazla birkaç senede bir olmak üzere ofisin tüm yerleşim planı değiştirilmelidir. Bu değişikliklerin hem çalışanların üzerindeki olumlu etkisinin hem de müşterilere yaratılan yeni imajın üzerindeki etkisi araştırmalar ile ortaya konulmuştur.

                Ofisler için yeni yerleşim düzenleri uzun süreli ve masraflı inşaatlar ile değil, kısa süreli ve düşük masraflı ofis bölme sistemleri ile oluşturulur. Ofis bölme işlemi sonrasında yeni bir ofise kavuşmuş olan çalışanlar kendini işine daha motive hisseder. Bu motivasyonun iş hayatlarındaki verimliliğe yansıması ise oldukça normaldir. Yerleşim planının yanı sıra bölme duvar sistemiyle yaratılan yeni odalar da ofise farklı bir hava katacağından bu yeniliğin müşterilerin gözünden kaçması da mümkün değildir. Ofislerde yapılan değişiklikler gerek cam ya da panel bölme işlemleriyle gerekse bölme duvar işlemiyle çalışanlara özel alanlar yaratacağından daha verimli çalışmaların önünü açacaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir