Her sene yeni işyeri

                Günümüzde çalışanlar işlerinden bir süre sonra sıkılma duygusu içerisine girmektedir. Özellikle masa başı işlerde çalışan kişiler için geçerli olan bu durum insan psikolojisi ile ilgilidir. İnsan psikolojisi belli aralıklar ile yenilik ve değişiklik ister. Fakat sabahın erken saatlerinden akşama dek masa başından neredeyse hiç kalkmadan çalışanlar bir süre sonra çalışma alanlarından sıkılıp değişiklik istemektedir. Aynı durum o işletmeye gelen müşteriler için de geçerlidir. Müşteriler değişiklik ihtiyacını sürekli olarak sözlü ifade etmese de yapılan bir değişiklik sonrası memnuniyetlerini bildirecekleri kesindir.

                Bu değişim ticari dünyanın gereklerinden biridir. Öyle ki rakipler kendini geliştirip yenilerken sizin işletmenizin aynı düzeninde devam etmesi sürekli olarak gerilemesi anlamına gelir. Bu sebeple işletme sahiplerine düşen görev belli aralıklar ile çalışma alanının düzeninin değiştirilmesidir. Her çalışan zaman zaman yapılan bu değişikliklerle işe daha fazla motive olur. Bir diğer yandan müşteriler de bu değişikliği fark ederek memnuniyetlerini bildirdiklerinde işletme sahibi için her şey yolunda demektir.

                Söz konusu bu yerleşim değişiklikleri eskiden uzun ve masraflı inşaatlar ile yapılsa da günümüzde ofis bölme sistemleri işletme sahipleri için oldukça uygundur. Ofis bölme işlemi ile ofisin hem daha verimli kullanılmasını hem de değişiklik yaratılmasını sağlayan bu sistemler kısa sürede tamamlanması ile de diğer sistemlerden bir adım öne çıkmaktadır. Gerektiğinde yeni bir oda yaratmak için bölme duvar işlemi uygulanırken gerektiğinde de gişeler ya da vezneler için cam bölme işlemi uygulanır. Bu işlemler sayesinde hem ofisin yerleşimi ve görünüşü değişecek hem de çalışanlar için yeni çalışma alanları yaratılacaktır. Bu yeni alanlarda psikolojik olarak daha büyük şevkle işlerini yapan çalışanlar gerek kısa gerekse uzun vadede yapılan bu değişikliğin işletmeye yansımasının oldukça olumlu olmasını sağlamaktadır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir