ofis bölme

Ergonomik Çalışma Alanları

                Günümüzde ergonomi uzun saatler çalışılan ofisler için oldukça önemli bir olgudur. Bir ofisin ergonomik yani kullanışlı olması hem o ofiste çalışanları hem de o ofise gelen müşterileri memnun edecek bir durumdur. Ergonomi adına bir örnek vermek gerekirse; bankalarda numara alıp sıranızı bekleyeceğiniz oturma alanı ile gişelerin arasındaki uzaklığın çok olması ya da ışıklı numara tabelalarının her yerden görünebilen cinsten olmaması ofisin kullanışlı olmadığını gösterir. Kullanışlı olmayan ofis de hem çalışanlarına hem de müşterilere sürekli olarak sorun çıkarır.

                Ülkemizde kullanışlı ofisler planlama işlerini en iyi yürüten şirketler genellikle bankalardır. Çoğu banka yaptığı tasarımlar ile hem kendi kimliğini yansıtmakta hem de müşteriler için rahat bekleme alanları oluşturmaya çalışmaktadır. Bunun yanı sıra çalışanları için de ofis bölme sistemleri sayesinde verimli çalışma alanları yaratmaya çalışan bankaların imdadına cam bölme ya da panel bölme yetişmektedir. Cam ya da panel bölme sayesinde çalışanların kendilerine ait alanlarının olmasına imkân tanıyan işletmeler ofis bölme uygulamaları ile çalışanlarına daha verimli işler ortaya koymaları için ellerinden geleni yapmalıdır.

                Küçük alanların bölünmesinin yanı sıra büyük alanlar için de bölme duvar işlemi uygulanabilir. Bu işlem sayesinde köşede bir yer orijinal bir şekilde odaya dönüştürülebilir. Özellikle üst düzey çalışanlar için yapılan bu bölme duvarlı odalar banka içerisinde de oldukça şık bir görünüm sunmaktadır.

                Her işletmenin kendine has bir rengi ve dokusu vardır. Yapılan ofis bölme işlemlerinde bankanın kimliğinin de yansıtılarak bir tasarım yapılması bankaya giren her müşterinin gözünde oldukça hoş bir izlenim yaratacaktır. Bu hoş izlenim sayesinde müşterileri ile olan ilişkisini iyi tutan banka, çalışanlarına da verimli çalışma alanları yarattığı için başarıdan başarıya koşacaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir