Ofis Bölme

Cam Bölme Sistemlerinin Yalıtım Özelliği

Cam bölme duvar, özellikle banka ve benzeri özel sektör alanlarında görmeye alışık olduğumuz bir bölme sistemidir. Bölme sistemleri arasında yüksek popülaritesiyle bilinen cam bölme sistemleri, giderek daha yaygın bir kullanım ağına sahip olmaya başlamıştır. Eğer amacınız yeni bir işyeri ya da ofis açmaksa siz de mutlaka cam bölme sistemlerini kullanmayı tercih etmelisiniz. Böylece kiralayacağınız ya da satın alacağınız alandan daha verimli bir şekilde faydalanabilirsiniz. Cam bölme sistemleri, ergonomik özelliği sayesinde minimum yer kaplamaktadır. Bu da kiralayacağınız ya da satın alacağınız alanda size daha fazla yer kalması anlamına gelir.

Cam bölme sistemlerinin kullanılmadığı işyerlerinde ne yazık ki iş verimliliği de yeteri kadar sağlanamamaktadır. Tüm çalışanların sadece kendilerine ait bir masasının bulunması, ortamda konuşulan tüm seslerin iç içe girmesine neden olur. Oysa cam bölme sistemleri, aynı zamanda ses yalıtım özelliği sağlamaktadır. Bu şekilde her çalışan kendi müşterisiyle daha rahat ilgilenme şansı elde eder. Bu da hem kısa; hem de uzun vadede artan iş verimliliğini beraberinde getirecektir. Firmada sadece yüz yüze görüşmeler yapılmamakta; zaman zaman iletişimler telefon yoluyla da sağlanmaktadır. Cam bölme sistemleri, telefon konuşmalarının da daha iyi bir şekilde yapılabilmesini sağlayacaktır. Aksi durumda hem telefon hattındaki müşteriler; hem de işyerini doğrudan ziyaret eden diğer müşteriler bu durumdan rahatsız olacaklardır. Cam bölme sistemlerinin ses yalıtım özelliği, bu açıdan son derece önemlidir ve firmalar tarafından bu sistemlerin tercih edilme sebeplerinden birisi de budur.

Bölme sistemleri, sadece ses yalıtım özelliği değil; aynı zamanda ısı yalıtım özelliği de taşır. Kullanıldıkları ortamda sesle beraber ısı yalıtımı da sağlayan cam bölme sistemlerinin ergonomik olduğu kadar ekonomikte olduğu söylenebilir. Bu tip sistemleri tercih etmeniz sonucunda masraflarınızdan bir nebze olsun kurtulabilirsiniz. Bu şekilde gelirinizi de arttırma fırsatı elde etmiş olursunuz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir