panel bölme duvar

Panel Bölme Duvar

Panel Bölme Duvar

Panel bölme duvar mekanların farklı bölümlere ayrılmasını ve personel için kaliteli çalışma bölümleri oluşturulmasını sağlayan bir duvar türüdür. Bölme duvar uygulanan mekanlar amacına uygun şekilde bölünerek kaliteli ve şık çalışma alanlarına ayrılır. Modüler ve demonte yapıya sahip olan sistem kolay monte olabilir, ihtiyaç halinde sökülerek başka bir yere kurulabilir. Panel duvar sistemlerinde kullanılan malzeme ofislerde ihtiyaç duyulan dayanıklılık ve yüksek kaliteyi sağlar. Mukavemeti yüksek malzemeden üretilen sistem iç ve dış etkenler karşısında istenilen dayanıklılığı sağlar. Bu nedenle panel bölme sistemleri uzun süre kulanım için müsattir. Sıcak ve soğuk havadan etkilenmeyen bu sistem tüm ofislerle uyumluluk göstermektedir.

Panel Bölme Duvar Sistemleri Özellikleri

Deforme olmayan sistem esneme, kırılma, çatlama, dökülme, çökme gibi yapısal kusurların oluşmasına izin vermez. Son yıllarda yapılan birçok iş merkezi ve benzeri yapıların iç mekan bölünmesi bölme duvar ile yapılmış ve şık mekanlar elde edilmiştir. Geniş mekanların estetik ve şık bir şekilde bölünmesine imkan tanıyan sistem oldukça ekonomik fiyatlarla uygulanmaktadır. Sistem uygulanırken çevreye en az zarar verilmekte, zaman ve iş kaybı en za seviyede kalmaktadır. Bölme duvar sistemleri uygulanırken beton duvar sistemlerinde meydana gelen inşaat kirliliği oluşmaz. Sağlam ve dayanıklı malzemeden üretilen sistem, deprem yönetmeliğine uygun yapı sistemidir. Isı ve ses yalıtımı sağlayan sistem % 70 oranında ses yalıtımı sağlayarak personel için sessiz ve kaliteli çalışma ortamı sağlar.

İnsan sağlığına zarar vermeyen malzemeden üretilen panel bölme duvar aynı zamanda geri dönüşüm özelliğine sahiptir. Geri dönüşen malzemeden üretilen sistem ülke ekonomisine önemli bir katkı sağlamakta, çevreyi korumak açısından da önemli bir uygulama olarak kabul edilmektedir. Hafif yapısıyla işletmelerin ihtiyaç duydukları bölümleri binaya çok fazla yük binmeden oluşturmasını sağlar. Sistemin bir merterkaresi yaklaşık 6 kg’dır. Bu rakam beton duvar sistemleri ile karşılaştırıldığında binaya ne kadar az yük bindiğini göstermektedir. Panel bölme duvar sistemleri yapının maliyetini düşüren ekonomik bir uygulamadır. Panel duvar sisteminde küflenme, nemlenme, kirlenme ve lekelenme gibi sorunlar ortaya çıkmaz. Boya badana istemeyen panel duvarlar silinerek kolayca temizlenir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir