Ofis Bölme Yenilikler Ve Fiyatları

Dekor ürünleri, hem görüntü kalitesini artırmak hem de çeşitli alanlarda daha kullanışlı mekanizmalar yaratmak için oldukça etkin bir biçimde kullanılmaktadır. Bu dekor ürünlerinden birisi de bölme sistemleridir. Günümüzde bölme sistemlerinin en çok ihtiyaç duyulduğu ve kullanıldığı alanlar arasında yer alan ofis ve iş yerleri yer almaktadır.Duvar Bölme sistemleri olarak adlandırılan, aynı zamanda hem yenilik hem de kullanış katan bu mekanizmalar çeşitli şekillerde gözlemlenebilmektedir.

Özellik ile ofislerde bu sistemlerin kullanılmasında ki amaç, sınırlı bir alanda tüm personele özel bir alan çıkarmaktır. Bilimsel çalışmalar ışığında, kendine ait bir masaya veya odaya sahip çalışanların; işlerini daha çok sevdikleri ve verimli oldukları ortaya çıkmıştır. Bu bilimsel çalışmalar ışığında aynı zamanda dekor ve profesyonel bir görünüm amacı ile ofis ve iş yerlerinde,bu sistemleri kullanılmaya başlanmaktadır. Genel olarak derzli bölme, cam cama bölme, modüler bölme, seperatör bölme, tam camlı bölme ve bölme duvar olarak bölümlere ayrılan cam cama bölme sistemleri, dilenirse kişiye özel olarak da imal edilebilmektedir.

Avantajları Nelerdir?

Bölme sistemlerinin en önemli avantajları arasında dar alanlardan, oldukça fazla bireysel alan oluşturabilmektir. Fazla sayıda personel bulunduran fakat alan olarak dar alanlarda bulunan veya oldukça geniş fakat oda gibi herhangi bir bölmesi bulunmayan mekanlarda kullanılması tavsiye edilen;bölme sistemleri aynı zamanda oldukça profesyonel görüntüsü ile bir dekor ürünü olarak ofislerde yer almaktadır. Türüne göre temizliği kolay olduğu gibi, dilenirse renk seçimi de yapılarak mekan ile arasında ki uyum sağlanabilmektedir. Her birey için oldukça uygun ve konforlu bir çalışma alanı ortaya çıkaran ofis cam bölme sistemleri, personel tarafında da oldukça olumlu etkiler bırakmakta; bireylere kendilerine ait, özgünce çalışabilecekleri alanlar bırakmaktadır.

Bu da personel üzerinde daha verimli çalışmayı sağlamaktadır. Özel alanlar yaratmak her zaman önemlidir. Bu anlamda yeniden odalar yapmak yerine ofis sistemleri ile hem daha az maliyet ile hem de daha kolay bir şekilde, özel alanlar çıkarmak daha avantajlı bir durum olmaktadır. Bir çok farklı ofis ara bölme sistemi ile birlikte, alanın rengine, ebatlarına ve aranan özelliklere dikkat edilerek; ofis ve iş yeri alanına en uygun ve en önemlisi kişinin isteğine bağlı olarak özel üretim yapılabilmesi de bölme sistemlerinin büyük avantajlarından birisidir.

Fiyatlandırılması Nasıl Yapılır?

İş yerleri ve ofislerin yanı sıra evlerde ve büyük pansiyonlarda da sıklıkla tercih edilen cam bölme sistemlerine oldukça uygun fiyat imkanları ile kavuşmak mümkündür. Pek çok firma bu alanda müşterilerine hizmet vermekte ve ücretsiz fiyatlandırma çalışması yapmaktadır. Bu hizmet genelinde duvar bölme sistemlerinin yapılması planlanan alan üzerinde şirket çalışanları ve ofis yetkilisi ile uygun olabilecek bölme sistemleri konuşulmakta, gerekli alan ölçümleri, tahmini maliyet, işçilik ücreti, teslim süresi gibi detaylar masaya yatırılmakta ve kişiye ücretsiz bir şekilde fiyat bilgisi sunulmaktadır. Kesin bir aralıkta olmamasına oran ile birlikte, yaptırılması planlanan duvar,cam bölme uygulamları türüne göre (erzli bölme, cam cama bölme, modüler bölme, seperatör bölme, tam camlı bölme ve cam bölme duvar) ve alanın ölçülerine oranla birim metre kare cinsinden fiyatlandırılmaktadır.

Bu fiyatlandırma Çağrı İnşaat’a aittir birim fiyatı ara bölme firmadan firmaya oran ile değişebilmektedir. Üretimi, bakımı ve montaj edilmesi firma tarafından anlaşılan ücret karşılığında yapılan sistemlerinin üretilmesi ve hazırlanma süresi de, fiyatı gibi çeşitli farklılıklar gösterebilmektedir.

2 cevaplar
  1. şamil keser
    şamil keser says:

    beyoğlu iett genel müdürlüğü binasında buromuzu 2 ye bölmek istiyoru yaklaşık 250/300 metre kare bir oda teklif istiyoruz ücretsiz keşif varsa gelini buyrun konuşalım

    Yanıtla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir