Modüler Bölme Duvar

Modüler Bölme Duvar
İnce kesitleri ve yumuşak hatlarıyla ofislerin şık bir kurumsal görünüm kazanmasını sağlayan modüler bölme duvar uygulamaları, lüks bir ofis havası yaratmasına karşın aslında oldukça ekonomik bir tercihtir. Tasarımıyla beğeni kazanan bir ofis dekorasyonu yaratmak için fazla para harcanması gerekmediğinin en büyük örneği olan modüler bölme duvar sistemleri, tüm ofis havasının ferah bir hale gelmesini sağlar. Hafif olmasına karşın yüksek mukavemetli bir fiziksel yapıya sahip olan bu bölme duvarları, yangın kontrolünden ses yalıtımına işletmelere çok yönlü fayda sağlar. Ayrıca ofislerin farklı yapısal özellikleri göz önünde alınarak değişik profil seçeneklerine sahip olan modüler bölmeler; çelik konstrüksiyon, alüminyum profil, melamin panel ve alçıpan bölme gibi farklı uygulamalarla sunulmaktadır.

Modüler Bölme Duvar Nedir Nasıl Yapılır.

80-100 mm kalınlığa sahip olduğu için alan sıkıntısı yaşanan ofisler için en rasyonel çözüm olan bu bölme sistemleri, tuğla ve benzeri duvar yapılarıyla kıyas kabul etmeyecek kadar ince ve şık bir kullanım sağlar. Ofis alanından kazanılmasını ve iç mekanın ferah bir görünüm kazanmasını sağlamalarının yanı sıra ses yalıtımının önem kazandığı sektörlerde faaliyet gösteren firmalar için farklı yalıtım malzemeli tasarımlar da bulunmaktadır. Yüksek ses geçirmezliği istenmesi halinde modüler bölmelerin yalıtım malzemesi uygulanması da mümkündür. Bu sayede bölme panelleri kullanılarak oluşturulan özel çalışma alanlarında tam bir sessizlik sağlanabilmektedir. Geniş alanla sahip olan ve bünyesinde birçok çalışan barındıran orta ve büyük ölçekli ticari işletmelerin ihtiyaçlarına da cevap verebilecek kadar esnek çözümler sunan modüler bölme üniteleri ile çoklu çalışma alanları ya da asgari alanda azami kullanım kolaylığı sunan özel ofisler yaratılması da mümkündür.

Modüler duvar sistemleri sayesinde 80 mm gibi çok ince bir kesit alanı kullanılarak ofis alanından maksimum seviyede faydalanılır ve zarif çizgisi ile ofis dekorasyonunun prestij kazanması sağlanır. Yapısal uygulamalar gerektirmeden kolay montaj edilebildikleri için küçük bir bütçeyle de bu şık tasarımlardan yararlanmak ve müşterilerin beğenisini kazanmak mümkün olmaktadır. Cam yüzeylerde renk, desen, saydam ya da mat uygulamalar yapılabildiği için özgün ofis tasarımlarını da kolaylıkla imza atılabilir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir