Bölme Duvar

Alüminyum Ara Bölme Sistemleri

Alüminyum Ara Bölme Sistemleri:

Ofis bölme sistemleri alüminyum ara bölme sistemleri gibi konstrüksiyona sahip olan sistem sağlam ve dayanıklı sistemlerdir. Ofislerde uzun yıllar kullanım imkânı sağlayan bu sistemler günümüzde ofis tasarımlarının olmazsa olmazı haline gelmiştir. Ofislerde aydınlık bir çalışma ortamına sağlayan ofis bölmeler yüksek ışık geçirgenliği sayesinde ofislerde gün ışığından yararlanma imkânı sağlayarak beton duvar sistemlerin sıkıcı ve kasvetli görünümüne kıyasla çok daha avantajlı bir sistemdir. ince duvar ünitelerinden oluşan alüminyum ara bölme sistemleri ofisleri ince bir şekilde bölümlere ayırmasının yanı sıra uygulanan alanlarda yer tutmadığından küçük ofislerin bölümlere ayrılması içinde oldukça uygundur. Temizliği hayli kolay olan ofis bölmeler esnek ve fonksiyonel olması nedeniyle uygulanan ofis ve mekânların ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılanmasını sağlar. Monte ve demonte olma özelliği ile ofisi ara bölmeler gerektiğinde sökülerek yerden başka bir yere taşınabilir, yeniden kurulabilir. HP değeri insan vücudu ile uyumlu olduğu olduğundan uzun yıllar kullanılsa da ilk gün ki gibi kalır ve bakteri üremez.

Çağdaş ve modern görünümlü alüminyum ofis ara bölme sistemleri günümüzde şirketlerin dekorasyon tercihleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Şirket sahipleri kadar çalışanlara da ferah bir ortamda çalışma avantajı avantaj sağlayan ofis ara bölmeler bu anlamda çalışanlarında verimliliğini arttırdığı da görülmüştür. Birçok yönden avantajlı olan Modüler ofis ara bölme sistemleri ofislerde uygulanan bir duvar modelidir. Değişik çeşit ve renklerde modellerde üretilen bu sistemler tüm ofis biçimleri ile uyumlu olacak şekilde tasarlanmaktadır. İnce bir yapıya sahip olduğunuz yazımızın da başında söylemiştik. 80 mm ya da 100 mm olarak uygulanan ara duvar modülleri mekanda daralmaya neden olmadığı için küçük ofislerde de rahatlıkla kullanılabilir.

Alüminyum ara bölme sistemlerinin firmalara sunmuş olduğu avantajlardan bir diğeri de, boya ve bakım ihtiyacı olmaması, yine dediğimiz gibi kolay temizlenmesi, ısı ve ses izolâsyonu, sağlam ve dayanıklı olması, kir ve leke tutmaması, gibi özellikler sıralanabilir. Şimdi gelelim ofis ara bölmelerin çeşitlerine. Tümden Camlı Bölme Sistemleri, Yarım Camlı Ofis Bölme Sistemleri, Tam Camlı Ofis Bölme Sistemleri, Seperator Kısa Bölme Sistemleri;

  • ✔ Tümden Camlı Bölme Sistemleri; Sade ve şık bir ofis tasarımı istiyorsanız Tümden Camlı Bölme Sistemleri ile hem istediğiniz gibi sade ve şık bir ofis tasarımına sahip olursunuz hem de gün ışığından maksimum derecede faydalanmış olursunuz.
  • ✔ Yarım Camlı Ofis Bölme Sistemleri ofislerde genellikle ara bölme olarak kullanılan bu sistemler istenen cephelerde ve ofis mobilyalarının kısmi ya da tamamen gizlenmesine imkân sağlar.
  • ✔ Tam Camlı Ofis Bölme Sistemleri yerden kapı hizasına kadar cam panel olarak üretilmiş olan bu sistemler; bu özelliklerinden dolayı genellikle büroların koridora bakan cephelerinde kullanılmaktadır.
  • ✔ Seperator Kısa Bölme Sistemleri Seperatör bir diğer tanımı ile özellikle mekânlarda açık ofis amaçlı kullanılan bölme sistemlerdir. İstenilen yükseklikte dizayn edilme özelliği ve ekonomik ücret olarak alıcısına ekstra maliyet yükü getirmez.
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir