bölme duvar

Alçıpan Bölme Duvar ve Demonte Ofis Bölme Farklılıkları

Alçıpan Bölme Duvar ve Demonte Ofis Bölme Farklılıkları: Çağrı inşaat gelen her ofis bölme sistemi taleplerinde en çok sorulan sorulardan birisi Alçıpan bölme duvar sistemleri ile demontable ofis bölme sistemleri arasında farklar nedir ofis bölme neden alçıpan bölme duvara göre daha pahalıdır gibi sorularla karşılaşmaktayız günlük ortalama olarak görüştüğümüz hemen hemen tüm ofis sahipleri bizlere alçıpan bölme duvarın daha uygun olduğu fakat demonte ofis bölme sisteminin alçıpana göre daha maliyetli olduğundan bahsetmektedirler. Bu gün sizlere alçıpan bölme duvar ile demonte ofis bölme arasındaki farkları anlatmaya çalışacağız.

Öncelikle alçıpan bölme duvar sisteminden bahsedelim, bölme duvar veya asma tavan yapımında kullanılmak üzere alçıdan imal edilmiş iki tarafı kâğıt kaplı olan levha, genel adıyla kartonlu alçı levha gündelik dilde “alçıpan bölme duvar” karşılığı olarak kullanılır. Hafif, yangına dayanıklı, ses yalıtkanlığı iyi bir malzeme olan alçı levha, istenilen biçimi alabilirliği, kolay ve çabuk uygulanabilirliği gibi nedenler ile inşaat ve dekorasyon işlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Alçıpan bölme duvar levhalar, I. Dünya Savaşı yıllarında askeri barakaların yapımında yaygın olarak kullanılmıştır. II. Dünya Savaşı yıllarında savaşan ülkelerde metal kullanımına getirilen kısıtlamalar ve uygulama kolaylığı nedenleri ile daha da çok kullanılır hale gelerek ve o yıllarda kullanılan metal üzeri sıva duvarların yerini almıştır klasik eski bir yöntem olup günümüzde tercih edilmeyen bir sistemdir.

Gelelim demonte ofis bölme sistemlerine öncelikle demonte kelimesi demontable veya sökülüp tekrar kurulabilen sistemlere verilen isimdir yani demonte ofis bölme demek fabrikada üretilip montajını yapıldıktan sonra sökülüp sizlerin hizmetine sunulmasına denir. Sizler bu demonte ofis bölme sistemini kolayca söküp tekrar takabilirsiniz görüntüsü alçıpan gibi tek renk değil bir çok renkte üretilmiştir. Ses ve ısı yalıtımında demonte ofis bölme alçıpana göre iki kat daha başarılıdır kir veya toz ile uğraşmanıza gerek kalmaz montajı basittir hızlı bir şekilde yapılır. Dilerseniz tekrar söküp farklı bir yerde farklı bir şekilde ofis bölme olarak kullanabilirsiniz.

Demonte Ofis Bölme Sisteminin Artıları:

 • Sistem demontedir sökülüp defalarca tekrar tekrar kurulabilir
 • Ses yalıtımı alçıpan bölme duvar sistemine göre 3 kat daha fazladır
 • Demonte ofis bölme sisteminde ısınmadan tasarruf edilebilir
 • Görsellik ve mimari açıdan demonte sistem alçıpan a göre daha şıktır
 • Bir çok mimar ve mühendis demonte ofis bölme sistemlerini tercih eder.
 • Demonte ofis bölme sistemi alüminyumdan imal edilmiştir içinde bakteri böcek barındırmaz
 • Montajı kolay ve basittir kir toz yaratmaz montajı kolaydır alçıpan bölme duvara göre 2 kat daha hızlı montajı yapılır.
 • Ofisinizi görsel açıdan daha fazla şeffaf bir görünüm oluşturmanıza olanak sağlar
 • Demonte ofis bölme sisteminde ister cam ister ayna dilerseniz’de jaluzi panjur kullanabilirsiniz.
 • Sistem yüzde yüz yerli malı olup eksik parçalarını ülkemizde bulmak oldukça basittir
 • Çağrı inşaat günün 24 saati sizlere demonte ofis bölme servisi sunar
 • Demonte ofis bölme sisteminde sizleri rakiplerinizden bir adım öne çıkarır.

Ofisler sizlerin kurumsal yüzüdür sizlerin ürün tanıtımı iş bağlantılarınızın yapıldığı en önemli mekandır, bu mekanların şeffaf doğal insanların zihnin aydınlatacak güneşi ışığı alacak ferah bir ortam olmalıdır. Bu yüzden Alçıpan bölme duvar yerine demonte ofis bölme sistemini tercih etmeniz sizin ve firmanızın yararına olacaktır. Demonte ofis bölme renk renk çeşitleri sağlamlığı taşınabilir olması gibi özellikleri ile her zaman alçıpan bölme sisteminin 1 adım önündedir. Demonte ofis bölme sistemi günümüz mimari sistemlerine en uygun üründür.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir