Ticari Dünyada Yenilik Şart

                Günümüz ticari dünyasının geldiği son nokta tüm işletmeleri sürekli bir gelişim ve değişim içinde olmaya zorlamaktadır. Özellikle özel işletmeler için geçerli olan bu durum yerine getirilmediği takdirde işletmenin zararlı çıkacağı kesindir. Ülkemizde de özel şirketler tarafından fark edilmiş olan bu yenilikçi yaklaşım çalışma alanlarında yapılan değişiklikler ile kendini göstermektedir.

                Özel sektörde hizmet veren ofislere düzenli olarak gittiğimizde dikkatimizi çeken ilk unsur belli aralıklar ile ofis yerleşiminin değiştiriliyor olmasıdır. Bu değişim hem ofis çalışanlarının zihninde hem de ofise gelen müşterilerin zihninde bir yenilik düşüncesi oluşturmaktadır. Tamamen aynı eşyaların farklı şekilde dizilmesi sonucunda bile oluşan bu yenilik düşüncesi çalışanın işine, müşterinin de işletmeye karşı olumlu düşüncelere sahip olmasını sağlar.

                Özel sektör işletmeleri bu değişimlerini genellikle ofis bölme sistemleri ile yerine getirir. Ofis bölme işlemi ile her alanın verimli şekilde kullanılması imkânı ortaya çıkmaktadır. Öyle ki ofise yeni atanan üst düzey bir yetkili için öylesine bir masa verilmesi tabi ki mümkün değildir. Bunun yerine ofisin kapladığı geniş alanın köşelerinden birine bölme duvar işlemi uygulandığında orijinal ve yeni bir oda yaratılmış olur. Bu oda ofise yeni bir hava katacaktır. Bunun yanı sıra diğer çalışanların çalışma alanlarının sınırlarla belirlenmesi işlerin daha sağlıklı yürümesi için şarttır. Özellikle cam bölme ya da panel bölme işlemi ile büyük çalışma alanları çalışanlar için kişisel bölümlere ayrılır. Her çalışanın kendine ait bir kişisel alanı bulunması o çalışanın daha verimli çalışması için şarttır. Aksi takdirde ortaya çıkacak olan karmaşaların içinden çıkılması mümkün değildir.

                Kısa süreli tadilatlar ve düşük maliyetli işler ile ofis bölme işlemi sayesinde her işletmenin sürekli olarak kendini yenilemesi mümkündür.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir