Oda Bölme Duvar

Oda Bölme Duvar
Oda Bölme Duvar Nedir?
Odaların ek malzemeler kullanılarak bölünmesini sağlayan sisteme oda bölme duvar denilmektedir. Bölme duvarlar günümüzde artık çok daha fazla alanda kullanılmayı sürdürürken montajının kolay ve maliyetinin düşük olması bu sistemleri popüler hale getiren en önemli iki faktör olarak görülmektedir. İnşaat izni almaya gerek kalmadan evinizde ya da işyerinizde istediğiniz düzenlemeleri yapmanıza olanak sağlayan bölme duvarlar aynı zamanda ısı yalıtımı ve ses yalıtımı gibi yararlarda sağlamaktadır.Daha geniş olan alanları bölerek ekonomik kullanım imkânı sunanbölme duvarlar artık profesyonel olarak hizmet sunan bölme duvar firmaları tarafından yapıldığı için ortaya çıkan projeler daha kullanışlı ve görsel olarak ta göze hoş gelen projeler olarak görülmektedir. Bölme duvarın yapımında farklı pek çok malzeme kullanılabileceği için projenin çizim aşımında kullanıma en uygun olan malzeme belirlenmeli ve doğru karar verilmelidir.

Oda Bölme Duvarın Kullanım Alanları Nelerdir?
Bölme duvarların bu kadar popüler olmasındaki en büyük nedenlerden biri de kullanım alanlarının çok geniş olmasıdır. Hastanelerde küçük muayene odalarının yapılmasından tutunda ofislerde her çalışana kendine ait bir çalışma odası yapımına kadar oda bölme duvarları farklı pek çok alanda kullanılmaktadır.Ofis bölme duvar sistemleri aynı zamanda ses yalıtımı sağladıkları için çok fazla tercih edilirken çağrı merkezleri ve banka şubeleri gibi kalabalık çalışan sayısına sahip işyerleri için en doğru çözümdür. Evlerde bölme duvar sistemleri henüz daha yeni yeni kullanılmaya başlanırken özellikle de salon ile mutfağı birleştirmek ya da çocuk odalarını ayırmak gibi amaçlar ile kullanımı yaygındır. Yine ev dekorasyonu konusunda da bölme duvarlar hem fiyat olarak ekonomik hem de işlevsellik olarak son derece kullanışlıdır. İyi bir bölme duvar firması ile yapacağınız başarılı proje size aynı yaşam alanını yepyeni bir alana çevirme şansı verecektir.

Oda Bölme Duvarlar Nasıl Avantaj Sağlar?
Bölme duvarın kullanıcılarına sunduğu avantajlar kullanım amaçlarına bağlı olarak değişmektedir. Örneğin çok geniş bir ofis alanına sahip olan ancak çalışanlarına özel küçük odalar oluşturmak isteyen firmalar için ofis bölme duvar sistemleri yerden tasarruf imkânı sunmaktadır. Evlerde kullanıma özel olarak oluşturulan salon bölme sistemleri ise çok geniş salonları olan ancak ısıtma ve kullanım açısından bu geniş alanı biraz daha küçültmek isteyen kullanıcılara hem ısı tasarrufu hem de yeni yaşam alanları elde etme imkânı sağlamaktadır. Günümüzde planı yapılan bir yerleşim birimi üzerinde değişiklik yapılması için inşaat izni almak zorunludur. Aksi halde eklenen bölüm kanunen kaçak yapı sayılır ve şikâyet edilmesi halinde yıkım kararı verilir. Ancak bölme duvarlar için inşaat izni alınmasına gerek yoktur. Bu sayede bölme duvar sistemleri kullanıcılarına alınması son derece zor ve zahmetli olan inşaat izinleri ile uğraşmaya gerek kalmadan çalışma ve yaşam alanlarında istedikleri değişiklikleri yapma fırsatı sunar. Ücretsiz projelendirme hizmeti sunan bölme duvar firmaları size hayalini kurduğunuz uygulama için ne kadar ücret ödeyeceğinizi ve projenin son durumunu gösteren çizimleri ile daha rahat karar verme şansı verecektir. Unutulmamalıdır ki bölme duvar fiyatları için çok ucuz olan toplam fiyat tutarları şüphe ile yaklaşılması gereken rakamlar olarak görülmelidir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir