Kullanışlı Çalışma Alanları

Her çalışan çalıştığı bölgede rahat etmek ve işine kendini gerektiği gibi verebilmek ister. Özellikle de işini seven ve işinden memnun olan kişiler çalışma alanlarına büyük özen göstermektedir.

Özel sektör işletmeleri devlet işletmelerine göre çalışma alanlarında çok daha esnek davranabilmektedir. Bu esneklik sayesinde ofiste yapılacak küçük ya da büyük değişiklikler kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Özel sektör işletmelerinin bu özelliği işletme sahiplerinin kâr amacı gütmesi sebebiyle oluşmuştur. İşletme sahibi çalışanlarının verimi düştüğünde işletmenin de veriminin düşeceğini bildiğinden çalışanlarının belli sınırlar içindeki isteklerini hızlı bir şekilde karşılamaktadır. Bu isteklerin en önemlisi kullanışlı çalışma alanlarıdır.

   Kullanışlı çalışma alanı ihtiyacı olan bir ofis, ofis bölme sistemlerine ihtiyaç duyuyor demektir. Kullanışlı çalışma imkânı için her çalışanın kendine ait bir alanı olması gerekir. Yani büyük masalarda karışık olarak ya da vardiyalı şekilde çalışmak çalışanın verimini sürekli olarak düşürecektir. Bu verim düşüşünü önlemek için yapılması gereken işlem cam bölme ya da panel bölmeler ile büyük ve kullanışsız çalışma alanlarını küçük ve kullanışlı çalışma alanlarına dönüştürmek olmalıdır. Bu alanlar dönüştürülürken ofise katılacak yenilik ve modernlik havası da ofis çalışanları için ayrıca bir motivasyon kaynağı olacaktır. Ofis bölme işlemlerinden ikincisi olan bölme duvar işlemi ise kapalı alan ihtiyacı oluştuğunda ortaya çıkar. Bu işlem ile kısa sürede istenilen oda ya da alan yaratılabilir. Ofis bölme işlemi sanılanın aksine pratik ve düşük maliyetli bir işlemdir. Özellikle geçmişte yapılan değişikliklerde kullanılan inşaat teknikleri ile kıyaslandığında çok daha verimli ve hızlı olan bu işlem için ofis bölme sistemlerinde uzman bir ekip ile görüşmek gerekir. Bu ekibin sunduğu alternatif işlemler arasında tercihlerde bulunarak ofise yeni bir hava katmak oldukça kolay olacaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir