Küçük Dokunuşlarla Büyük Farklar Yaratmak

Konutların, yaşam alanlarının, çeşitli mekânların ve işyerlerinin belirli ölçülere bağlı kalınarak tasarlanması, iç dizayn kavramını ifade etmektedir. İç dizayn, gün geçtikçe büyük değer kazanan bir kavramdır. İnsanlar, gitgide iç dizayn faktörlerine daha fazla dikkat etmektedirler. Sadece evlerde değil, diğer yaşam alanları ve işyerlerinde de dizaynın son derece dikkat çekici bir olgu olduğundan söz edebiliriz.

İşyeri tasarımı, en meşakkatli dizayn çalışmaları arasında yer almaktadır. Zira işyerinin tasarlanması, manevi açıdan olduğu kadar maddi açıdan da önem arz eder. Firmadan ya da söz konusu işyerinden hizmet alanlar, ofisin veya işyerinin tasarımına göre söz konusu oluşuma daha yakın olabilirler. Yani bir ofisin ya da işyerinin iç dizaynı ne kadar iyiyse insanlar bu işyerinde verilen hizmetlerden o derece yararlanmak isteyeceklerdir. Özellikle ofis bölme sistemleri için ayrı bir parantez açmamız, bu bağlamda önem taşır. İnsanlar, ofis bölme sistemlerinin kullanıldığı alanlarda rahatça hareket edebilme şansına sahiptirler. Dolayısıyla eski tip duvarların yerine kullanılmaya başlanan bölme duvar sistemlerinin bulunduğu işyerleri, insanlar için daha rahat bir ortam oluşturmaktadır. Bölme duvar sistemlerinin belirli bir plana bağlı kalınarak dizilmesi, bu açıdan son derece önemlidir.

Ofis bölme sistemleri, küçük dokunuşlarla büyük farklar yaratmaya yaramaktadır. Özellikle cam bölme sistemlerinin göz alıcı görüntüsü, hemen herkesin dikkatini çekebilecek düzeydedir. Yeni tip cam bölme sistemlerinin özellikle yeni açılan ofis ve işyerlerinde sıkça tercih edilmesi de bundan kaynaklanmaktadır. Yenilenen yüzüyle cam bölme sistemleri, artık ofis ve işyerlerinin daha renkli ve daha dikkat çekici bir görünüme bürünmesine yardımcı olmaktadır. Panel bölme sistemleri de renkli ve canlı bir görüntü elde edebilmek adına kullanılabilir. Çeşitli şekil ve renklerde tasarlanan panel bölmeler, ofis ve işyeri bölümlendirilmesinde önemli bir rol üstlenmektedir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir