Cam Ara Bölme Sistemleri

Cam ara bölme sistemleri 80 mm alüminyum duvarların arasına konulan çift katlı levha ve camların bir araya gelmesiyle oluşan demontable bölme duvar sistemleridir. Ofislerde daha fonksiyonel kısımlar elde etmek için kullanılan ara bölme sistemleri, uygulama açısından avantajlar sağladığı gibi, ofislerin görüntüsünde kazanılan ayrıcalıkla da avantaj sağlanmasını imkanlı kılar. Uygulama esnasında hiçbir zorluğu olmayan sistemin, kısa bir süre içerisinde montajı yapılabilmektedir. Bu nedenle ofislerdeki çalışma akışı bozulmadan sistemin kısa zamanda uygulanması söz konusu olmaktadır.

Ara bölme sistemlerinin sağladığı avantajlar, ısı ve ses izolasyonudur. Bu sayede ofis içerisindeki gürültü ve ısı kaybı en aza indirilmiş olur. Ofis içerisindeki nem birikimini de içinde depolayan sistemler daha iyi bir çalışma alanının sağlanmasında da avantaj sağlamaktadır. Yangın ve deprem gibi afetlere dayanıklı olan sistemler, deprem esnasında kimsenin zarar görmemesini sağlarlar. Geleneksel duvar sistemlerine göre daha hafif, daha az yer kaplayan niteliklere sahip olması, ofislerde, dershanelerde tercih edilmesinin önemli birer sebepleridir.
Ofislerde daha iyi bir dekorasyonun meydana gelmesini sağlayan ara bölme istemleri, kurumsal bir ofisin meydana gelmesini sağlamaktadır. Müşterilerinizi ofiste ağırlayan bir şirketseniz, tasarımlarıyla nezih bir ortama imkan sağlayan ara bölme sistemlerini kullanmanız, optimum bir çözüm sizler için sağlayacaktır. Tasarımlarda tam camlı bölmeler mevcut olduğu gibi, aynı zamanda yarım camlı bölme sistemleri de vardır. Bu iki sistemin birbirinden farkı, tam camlı sistemlerinin ofislerde oto kontrol mekanizmasını canlı tutmak için kullanılmasıdır. Zeminden tavana kadar camla kaplanan sistem, istenilirse mat camlar şeklinde dışarıdan içerisi gözükmeyecek şekilde uygulanabilir.

Yarım cam ara bölme sistemleri, ahşabın ve camın dekorasyondaki farklı güçlerini bir araya getirmekte ve şık bir ofisin temellerini atmaktadır. Bölmenin orta kısımlarının camdan olması zemin tarafının da ahşap olması, farklı bir görüntüyü ofisinize kazandırmaktadır.
Ofislerinizde daha şık mekanları ara bölme sistemlerini kullanarak yapabilirsiniz. Müşterilerinize daha kurumsal gözükmek adına kolay uygulanan bu sistemler pek çok avantajları sağlamasıyla, en çok tercih edilen bölme sistemleri arasına girmektedir. Taşınması, montajı kolay olduğundan ofisin başka bir yere taşınması esnasında sökülmesi söz konusu olabilmektedir. Montaj esnasında zeminlere zarar vermeyen sistemler, hızlı bir şekilde uygulanır.
Tam ve yarım camlı sistemlerin yanında seperatör sistemleri de mevcuttur. Bu sistem daha çok açık dekorasyon tarzını benimsemiş ofislerin uyguladığı bir sistemdir. Diğer sistemlerden farkı, zeminden tavana kadar bölme duvar işleminin yapılmayıp, kısa bölmelerin gerçekleştirilmesidir. Ofisteki ışık, ısı enerjisini ortak kullanmaya dayalı ofis sistemlerinde daha çok tercih edilmektedir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir