Bölme Duvar Uygulamaları Ne İşe Yarar

Bölme Duvar Uygulamaları Ne İşe Yarar?
Ofisler günümüz şartlarında kullanım bakımında farklı ihtiyaçlar ortaya çıkarmıştır. Bu ihtiyaçların giderilmesi bakımından klasik duvar kullanımlarının yanında, daha farklı çözümlerin icat edilmesi, ofislerin gereksinimleri açısından isabetli sonuçlar doğurmuştur. Modüler bölme duvar uygulamaları, demonte nitelikleri sayesinde farklı hacimlerin sağlanmasında ofislere kolaylıklar sağlamıştır. Ofis ortamlarında sağlanan işlevsel değişikliklere en hızlı şekilde cevap vermenin yolu, bölme duvar uygulamalarıdır.

Bölme duvar sisteminde ses ve yangın kontrolü, tesisatların kullanım ve geçiş olanağının verilmesi, hızlı bir şekilde montaj ve demontaj işlemlerine uygun olması, düzenli, steril ve estetik çalışma imkanlarını ofislere sunması bölme duvar uygulamalarının en büyük özelliklerinden bazılarıdır. Bölme duvar uygulamaları, alüminyum ve çelik profillerden oluşan konstrüksiyon yapısına sahiptir. Alçıpan veya melamin panel tercihleriyle de klasik duvar anlayışından daha farklı bir işlev gören modüler bölme duvar uygulamaları, binaya böylece ek yük bindirmeyen yapıya sahiptir.

En son teknolojiden yararlanılarak üretilen bölme duvar sistemleri, nezih, lüks, rahat bir ofis ortamına kavuşmanızı sağlayacaktır. Bölme duvar uygulamaları çok farklı şekillerde karşımıza çıkar. Bunların ortak nitelikleri, yukarıda saydığımız her türlü faydayı temin etmesidir. Ancak cam veya ahşap olmaları bakımından birbirinden ayrılarak, kişinin tercihine bırakılan pek çok tasarıma sahiptir.

En çok tercih edilen bölme duvar uygulamaları hangisidir?
Bugün büyük firmalar tarafından en fazla tercih edilen bölme duvar uygulamalarına değinmek isterim. Böylece diğer firmaların seçmiş oldukları bölme duvar sistemleriyle, neyi amaçladıklarını ve nasıl bir bölme duvar dekorasyon kendilerine sunduklarını öğrenebilirsiniz.

Cam cama bölme duvar sistemleri (tek cam bölme duvar): Büyük firmalar tarafından tercih edilen ve Çağrı İnşaat ekibince başarıyla uygulanan bölme duvar uygulamalarından en çok tercih edilenler arasında cam cama bölme sistemleri gelmektedir. Bu sistem, her tarafı camdan oluşan özel alanların oluşmasını sağlarken yerden de tasarruf etmenize imkan tanır. İnce yapısı sayesinde ofis içerisinde fazla yer kaplamayan bölme duvarlar meydana getirir. Özel alan sağlanması için mat cam seçeneği veya buzlu cam seçeneğiyle de estetik bakımdan farklı imkanları ofislere sunar.

Açık ofis Bölme Duvar sistemlerinde de tercih edilebilen cam sistemleri, çalışanların birbiriyle olan iletişimlerini üst seviye de tutar. İki cam arasına yerleştirilen jaluzi sistemi sayesinde, ses ve ısı yalıtımını da sağlar. Büyük firmaların ofislerinde cama verdikleri önemin nedeni; sofistike ve nezih bir ortamın kendilerine cömertçe sunulmasıdır. Sizlerde bu sistemi tercih ederek, veya diğerlerine göz atarak kendinize en uygun olan bölme duvar uygulamaları sistemini yaptırmanız önerilir.

Bazı bölme duvar uygulamaları aşağıda listelenmiştir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir