Ofis Bölme Sistemleriyle Ofisinizin Yeni Mimarı Siz Olun

Ofis bölme sistemleri ile ofislerde ya da diğer mekânlarda ihtiyaç duyulan bölümler rahatlıkla oluşturulur. Personel için çalışma ofisleri hazırlamak amacıyla kullanılan duvar bölme sistemleri, mekânın ölçüsü alınarak projelendirilir ve üretimi yapılır. Dünyada ve ülkemizde modern yapıların birçoğunda kullanılan ve pratik bir uygulama olduğu için kullanımı yaygınlaşan sistem monte-demonte özelliğine sahip bir duvar sistemidir. Diğer duvar sistemlerinden (klasik beton duvar) daha avantajlı bir kullanıma sahip olan duvar bölme sistemleri, zaman geçtikçe daha çok işletme ve firma tarafından tercih edilmeye başlamıştır. Ofis bölme sistemleri ile ofisinizi ne şekilde böleceğinize kendiniz karar verebilirsiniz. Bu sistemler sayesinde ofisinizin mimarı kendiniz olacaksınız.

Duvar bölme sistemleri ile ofisinizde geniş alanlardan yeni birer çalışma alanı oluşturabilirsiniz. Duvar bölme sistemleri, klasik betonarme yapılara göre son derece şık dizaynı ile göze çarpmaktadır. Standart duvarlara göre yalıtım özellikleri daha gelişmiş düzeyde olan duvar bölme sistemleri, bu açıdan da firmalara çeşitli kolaylıklar sağlar.

Ofis bölme araçları, birçok farklı model ile kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Bu modellerden birisi de panel bölme sistemidir. Panel bölme sistemi, bölme işleminde panel blokların kullanımına dayanmaktadır. Panel blokların kolayca monte ve demonte edilebilmesi, bu sistemleri benzer uygulamalardan ayırmaktadır. Duvar bölme sistemleri gibi ses yalıtım özelliği olan bu uygulamalar, özellikle çalışanlar tarafından çok beğenilmektedir.

İş ortamında ses yalıtımı son derece önemlidir. Zira çalışanlar, gürültülü bir ortamda çalışmayı asla yeğlemezler. Bunun için ofis içerisinde kullanılacak bölme araçlarının yalnızca bölme özelliğinin olması yeterli olmayacaktır. Bu sistemlerin aynı zamanda yalıtım açısından da zengin bir niteliğe sahip olması gerekir. Cam bölme sistemleri, yalıtım ve bölme dendiğinde ilk akla gelen sistemlerdir. Cam bölme sistemleri, diğer bölme araçlarına göre daha fazla yalıtım sağlamaktadır. Ses yalıtımıyla beraber ısı yalıtım özelliği de olan cam bölme sistemleri, bu özellikleri sayesinde birçok ofiste geniş bir kullanım alanına sahip olmuştur.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir