4-Ofis Ara Bölmeleri

Ofis Ara Bölme

Ofis Ara Bölme Sistemleri
Ofislerde çalışanların rahatının sağlanabilmesi ve çalışma süreçlerinde başarıyı yakalayabilmelerinin kolaylaştırılabilmesi için ofis ara bölme sistemleri kullanılabilir. Bu sistemler sayesinde 300 metrekarelik bir mekanda kişilere özel 2×2 – 4×4 – 5×3 metrekare gibi bölmeler oluşturmak ve her çalışana veya çalışan grubuna özel bölme sistemleri tahsis etmek son derece kolay hale geliyor. Aynı zamanda şık bir görüntü ortaya çıkarak ofisin kalitesinin artması sağlanabiliyor.

Ara Bölme Sistemleri Nedir ?

Ofis içinde kullanılan alüminyum kargaslı ahşap veya cam ile bölünebilen sistemdir. Bölme sistemlerinde kullanıcıların rahatının oluşabilmesi için özel eklemeler yapmak mümkündür. Ofis ara bölme sistemleri özellikle sadece bir oda oluşturmak için değil, aynı zamanda bu bölünmüş mekanın en iyi şekilde kullanılmasını sağlamak için bazı detaylara sahip olabilir. Cam tasarıma sahip olan bir oda oluşturulmak isteniyorsa ve bu odada hem sekreter için hem de işveren için özel mekan oluşturulmak isteniyorsa bazı eklentiler yapılabilir. Mekanda iki kat olacak biçimde bölme yapmak mümkündür. Yani ilk bölme işlemi en dış ortam için yapılabilir, ara bölüme sekreter masası veya istenen yapıya göre bir mutfak, lavabo vb. mekan ve ardından en iç ve bir camın daha konulduğu kısma ise patron masası ve bölümü yapılabilir. İstediğiniz tasarımı ustalara belirtmeniz ve malzemelerinin nasıl olması gerektiğini belirtmeniz, boyutların ölçülmesini de sağlamanız halinde yeterli olacaktır.

Ara Bölme Fiyatları

Ara bölme sistemleri tamamen farklı bir ortam oluşturmak amacıyla kullanılırken, bir ortamın havasız kalmasına neden olabilecek veya enerji tüketiminin artmasına neden olacak yapıda olmamalıdır. Bunun için kullanılabilecek en iyi materyalin cam olduğu teyit edilmiştir. Çoğu zaman ofislerde işverenin odasının çevresinin arkası görünmeyen madde kullanılarak oluşturulduğu görülebiliyor. Ofis ara bölme sistemleri çok uzun süredir kullanılırken, piyasada bu işin yapılma ortalaması boyut da göz önünde bulundurularak çok değişik fiyatların ortaya çıkmasına neden olabiliyor ara bölme fiyatları sizlerin istemiş olduğu ürünlere göre değişiklik göstermektedir örneğin cam ve ahşap ara bölme fiyatları arasında ortalama olarak %30 fark vardır.

Ara Bölme Sistemi Sökülüp Başka Bir Ofise Taşınabilir Özelliktedir.

Ara bölme sistemleri sökülebilmesi için özel olarak çalışmalar gerçekleştirilebildiği gibi direkt olarak hem kaplama plakanın çıkarılabilmesi hem de camın sökülerek ayrı ayrı tüm parçaların taşınabilmesi, yerleştirilebilmesi kolay hale gelmiş durumdadır. Eğer monte edilmiş bir ünitenin sökülmesini istiyorsanız da, sabit mekanizmanın sadece belirli noktalarından bağlanıyor olması sayesinde, sökme işlemini de montajın tam tersi biçimde gerçekleştirmek mümkün olabiliyor. Bölme sistemleri pek çok kez monte edilerek sonrasında sökülebilir ve farklı yere taşınarak tekrar monte edilebilir. Bu işlemler sırasında parçalara zarar verilmemesi halinde ofis ara bölme sistemleri her zaman için farklı tasarımlar halinde dahi kullanıma uygun olacaktır.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir